Biblioteka Klubu Kuźnia

os. Złotego Wieku 14, 31-616 Krakow, tel. 12 641 68 75

Zajrzyj do Kuźni

 

 

zajrzyj do huty 2019 plakat


21 września 2019 godz.13.00 - 16.00

Biblioteka Klubu Kuźnia os. Złotego Wieku 14

#ZajrzyjDoHuty.  Zajrzyj do Kuźni. W ramach corocznych spotkań kulturalnych organizowanych w nowohuckich instytucjach kultury,  Biblioteka Klubu Kuźnia proponuje m.in. Legendy nowohuckie - warsztaty dla dzieci prowadzone przez dr Annę Mazelę  oraz  Szafing, Przekaźnik książkowy i kiermasz książek od 1 zł.

 Szafing? Ale, co chodzi…

Co można wziąć na Szafing? Niemal wszystko: ubrania, książki, płyty, biżuterię, sprzęt domowy, filmy… Ważne jest, by wszystkie rzeczy przyniesione na wymianę były w dobrym stanie, takie jakie sami chcielibyśmy dostać.
Jak przygotować się do Szafingu? To proste, najlepiej oznaczyć każdą rzecz swoim imieniem i nazwiskiem i napisać, jaka jest jej wartość (nie przesadzając z wygórowanymi cenami). Dzięki temu łatwiej znaleźć rzecz do wymiany o zbliżonej wartości.
Dlaczego warto wziąć udział w Szafingu? To doskonały sposób na gruntowne porządki w szafie. Akcja ma także znaczenie ekologiczne – wspiera „ideę wielorazowości”. Wymiana odzieży i innych akcesoriów ma również wymiar praktyczny, to idealny sposób na oszczędności w domowym budżecie.

Zasady szafingu:
– przedmioty do wymiany muszą być w dobrym stanie (takie, jakie sama chciałabyś dostać)
– ubrania muszą być wyprane i wyprasowane
– wymiana powinna być bezgotówkowa
– udział w imprezie jest bezpłatny

Przekaźnik Książkowy

Przekaźnik Książkowy w Klubie „Kuźnia” to miejsce dla tych, którzy chcą się wymienić książkami, podzielić literackimi fascynacjami lub po prostu porozmawiać o swoich ulubionych lekturach.

Zasady Przekaźnika:
1. Książki możemy wymienić lub podarować innej osobie.
2. Ważne, by książki, które przyniesiecie były w dobrym stanie.
3. Wymiana jest bezgotówkowa.

 

zajrzyj do kuzni logo 09

 
30 sierpnia 2019 godz. 9.00 - 16.00
Klub Kuźnia OKN os. Złotego Wieku 14

Zajrzyj do Kuźni. Dni Otwarte Klubu i Biblioteki. Rozpoczęcie sezonu kulturalnego, prezentacja oferty, zapisy na zajęcia. O godz. 13.00 Legendy nowohuckie. Warsztaty dla dzieci prowadzi Małgorzata Mokrzycka.

 

 

 


festy kino pod chmurka 2019

 

15 czerwca 2019  godz. 15.00 - 23.00
Klub Kuźnia OKN os. Złotego Wieku 14

Święto Kuźni. Festyn Rodzinny i Kino Pod Chmurką.
W programie m.in. zakończenie Konkursu na Ilustrację do Legendy Nowohuckiej Nowohuckiej
Zapraszamy!

 

 

 

 

 

 

 

 

tydzien bibliotek 2019


16. edycja ogólnopolskiego programu Tydzień Bibliotek 8-15 maja 2019 r. odbywa się pod hasłem #biblioteka. Za tym hasłem kryją się ludzie, zbiory, spotkania, wydarzenia, imprezy, konkursy. Współczesna biblioteka jest mocno zakorzeniona w historii, a jednocześnie śmiało spogląda w przyszłość. Marka biblioteka jest utrwalona w świadomości społecznej, ale nieustannie poszukuje nowych użytkowników i przyciąga ich innowacyjnymi usługami. Promowanie biblioteki opatrzone znakiem # ułatwia potencjalnym użytkownikom dotarcie do jej usług i zasobów, świadczy o tym, że biblioteka jest nowoczesna i korzysta z nowych technologii. Hasztag porządkuje i wyróżnia, a przede wszystkim podkreśla szczególne znaczenie biblioteki w systemach informacyjnych. Organizator: Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

 

 

 

 

kiermasz ksiazek maj 2019

 

W ramach Tygodnia Bibliotek w dniach 8 - 15 maja 2019 w godzinach otwarcia Biblioteki Klubu Kuźnia zapraszamy do: bibliotecznego "ogródka" z prasą, kawą lub herbatą, obejrzenia plakatów Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich, oraz na kiermasz książek od złotówki. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

fb

70 lat nh

mistrzejowickie spotkania z poezja dla dzieci logo

wtorek literacki banner

dyskusyjny klub ksiazki

sylaba logo

biblioteka krakow logo niebieskie

kino sfinks

dzielnica mistrzejowice  

trk

kkr3

kkr n