Biblioteka Klubu Kuźnia

os. Złotego Wieku 14, 31-616 Krakow, tel. 12 641 68 75

Zajrzyj do Huty, Zajrzyj do Kuźni

 

zajrzyj do huty 2020 small


Zajrzyj do Huty 2020
.  W ramach corocznych spotkań kulturalnych organizowanych w nowohuckich instytucjach kultury,  Biblioteka Klubu Kuźnia Ośrodka Kultury im. Norwida zaprasza 20 września 2020 (niedziela)
 
W programie:

 • W bajkowym ogrodzie. Bajkoterapia.
  Prowadzenie dr Anna Mazela.  Godz. 17.00.
 • Nasza Ziemia. Warsztaty ekologiczne dla dzieci 4-6 lat.
  Prowadzenie: Małgorzata Mokrzycka.  Godz. 18.00.
 • Zielona Nowa Huta - Miasto Ogród.
  Prezentacja wydawnictw o ogrodach, pielęgnacji roślin i ekologii w zbiorach Biblioteki Klubu Kuźnia OKN.  Godz. 17.00 - 19.00.


  Zapraszamy do zapoznania się z całym programem tegorocznej edycji
  Zajrzyj do Huty!

 

 

 

zajrzyj do huty 2019 plakat

21 września 2019 godz.13.00 - 16.00
Biblioteka Klubu Kuźnia os. Złotego Wieku 14

#ZajrzyjDoHuty.  Zajrzyj do Kuźni. W ramach corocznych spotkań kulturalnych organizowanych w nowohuckich instytucjach kultury,  Biblioteka Klubu Kuźnia proponuje m.in. Legendy nowohuckie - warsztaty dla dzieci prowadzone przez dr Annę Mazelę  oraz  Szafing, Przekaźnik książkowy i kiermasz książek od 1 zł.

 Szafing? Ale, co chodzi…

Co można wziąć na Szafing? Niemal wszystko: ubrania, książki, płyty, biżuterię, sprzęt domowy, filmy… Ważne jest, by wszystkie rzeczy przyniesione na wymianę były w dobrym stanie, takie jakie sami chcielibyśmy dostać.
Jak przygotować się do Szafingu? To proste, najlepiej oznaczyć każdą rzecz swoim imieniem i nazwiskiem i napisać, jaka jest jej wartość (nie przesadzając z wygórowanymi cenami). Dzięki temu łatwiej znaleźć rzecz do wymiany o zbliżonej wartości.
Dlaczego warto wziąć udział w Szafingu? To doskonały sposób na gruntowne porządki w szafie. Akcja ma także znaczenie ekologiczne – wspiera „ideę wielorazowości”. Wymiana odzieży i innych akcesoriów ma również wymiar praktyczny, to idealny sposób na oszczędności w domowym budżecie.

Zasady szafingu:
– przedmioty do wymiany muszą być w dobrym stanie (takie, jakie sama chciałabyś dostać)
– ubrania muszą być wyprane i wyprasowane
– wymiana powinna być bezgotówkowa
– udział w imprezie jest bezpłatny

Przekaźnik Książkowy

Przekaźnik Książkowy w Klubie „Kuźnia” to miejsce dla tych, którzy chcą się wymienić książkami, podzielić literackimi fascynacjami lub po prostu porozmawiać o swoich ulubionych lekturach.

Zasady Przekaźnika:
1. Książki możemy wymienić lub podarować innej osobie.
2. Ważne, by książki, które przyniesiecie były w dobrym stanie.
3. Wymiana jest bezgotówkowa.

 

zajrzyj do kuzni logo 09

 
30 sierpnia 2019 godz. 9.00 - 16.00
Klub Kuźnia OKN os. Złotego Wieku 14

Zajrzyj do Kuźni. Dni Otwarte Klubu i Biblioteki. Rozpoczęcie sezonu kulturalnego, prezentacja oferty, zapisy na zajęcia. O godz. 13.00 Legendy nowohuckie. Warsztaty dla dzieci prowadzi Małgorzata Mokrzycka.

 

 

 


festy kino pod chmurka 2019

 

15 czerwca 2019  godz. 15.00 - 23.00
Klub Kuźnia OKN os. Złotego Wieku 14

Święto Kuźni. Festyn Rodzinny i Kino Pod Chmurką.
W programie m.in. zakończenie Konkursu na Ilustrację do Legendy Nowohuckiej Nowohuckiej
Zapraszamy!

 

 

 

 

 

 

 

 

tydzien bibliotek 2019


16. edycja ogólnopolskiego programu Tydzień Bibliotek 8-15 maja 2019 r. odbywa się pod hasłem #biblioteka. Za tym hasłem kryją się ludzie, zbiory, spotkania, wydarzenia, imprezy, konkursy. Współczesna biblioteka jest mocno zakorzeniona w historii, a jednocześnie śmiało spogląda w przyszłość. Marka biblioteka jest utrwalona w świadomości społecznej, ale nieustannie poszukuje nowych użytkowników i przyciąga ich innowacyjnymi usługami. Promowanie biblioteki opatrzone znakiem # ułatwia potencjalnym użytkownikom dotarcie do jej usług i zasobów, świadczy o tym, że biblioteka jest nowoczesna i korzysta z nowych technologii. Hasztag porządkuje i wyróżnia, a przede wszystkim podkreśla szczególne znaczenie biblioteki w systemach informacyjnych. Organizator: Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

 

 

 

 

kiermasz ksiazek maj 2019

 

W ramach Tygodnia Bibliotek w dniach 8 - 15 maja 2019 w godzinach otwarcia Biblioteki Klubu Kuźnia zapraszamy do: bibliotecznego "ogródka" z prasą, kawą lub herbatą, obejrzenia plakatów Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich, oraz na kiermasz książek od złotówki. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

fb

dyskusyjny klub ksiazki

sylaba logo

biblioteka krakow logo niebieskie

kino sfinks

dzielnica mistrzejowice  

trk

kkr3

kkr n