Mistrzejowickie Spotkania z Poezją dla Dzieci

mistrzejowickie spotkania z poezja dla dzieci logo

Zapraszamy do udziału w poetyckim cyklu spotkań dla uczniów szkół podstawowych z krakowskiej dzielnicy Mistrzejowice. Pokażemy w nich poezję jako wartościową, nowoczesną i ciekawą formę literacką, a także Kraków jako miasto literatury, a w szczególności miasto wybitnych poetów. Spotkania będą się odbywały od września do grudnia 2019 w Klubie Kuźnia Ośrodka Kultury im. Norwida w Krakowie, os. Złotego Wieku 14.

wiersze do kolorowania

5 grudnia 2019 godz. 10.30
Białe wiersze do kolorowania.

Spotkanie z poetą Michałem Zabłockim, który zdradzi tajemnicę pisania wierszy białych oraz zaprezentuje swoją najnowszą książkę Wiersze do kolorowania, przetestowaną na jego własnych dzieciach.

Informacje o projekcie:   dr Anna Mazela, Biblioteka Klubu Kuźnia OKN, tel. 12 6416875

Projekt Mistrzejowickie Spotkania z Poezją dla Dzieci
realizowany jest przez Towarzystwo Ratowania Kultury w Nowej Hucie
w partnerstwie z Biblioteką Klubu Kuźnia Ośrodka Kultury im. Norwida w Krakowie.

Archiwum spotkań

wiersze niepowazne

7 listopada 2019 godz. 10.30
Klub Kuźnia OKN, os. Złotego Wieku 14

Niepoważne wiersze (nie tylko) dla dorosłych.

Paulina Bandura, dziennikarka i menedżerka kultury rozmawiała z dziećmi o ciekawej i zabawnej poezji przeznaczonej dla ludzi w każdym wieku. Uczestnicy spotkania analizowali wiersze znanych poetów m.in. Czesława Miłosza, Wisławy Szymborskiej, Stanisława Barańczaka i Michała Rusinka, które odwołują się do tematów uniwersalnych: radości życia, potrzeby twórczego działania, poczucia humoru, etc. Najwięcej emocji i śmiechu wzbudziły krótkie, dowcipne fraszki, limeryki i lepiały, do których dzieci same dobierały rymowane słowa.

Fot. Magda Lis.

emocje w poezji dzieciecej plakat

17 października 2019 godz. 10.30
Całkiem poważne wiersze dla dzieci
.

Znana pisarka i autorka książek o Krakowie Ewa Stadtmüller  przedstawiła poezję dla dzieci jako rodzaj literatury traktujący młodego czytelnika bardzo serio oraz poruszający poważną i niezwykle istotną tematykę emocji.Pisarka rozmawiała z dziećmi o  wieloznaczności słów, o różnych sposobach komunikowania się, uczuciach i emocjach, którym ulegamy i czy poezja może nam pomóc je zrozumieć

pamietajmy o poetach

19 września 2019  godz. 10.30
Pamiętajmy o poetach.
Dlaczego warto czytać poezję
.
Spotkanie z krytykiem literackim Szymonem Kloską.

Poezja jest sztuką , poeta artystą, który za pomocą słów pobudza naszą wyobraźnię, wrażliwość, czasami poczucie humoru i zasób słów, którymi możemy wyrazić swoje emocje, swój sposób widzenia świata. Poezja jest nie tylko w książkach z wierszami. Poezją mogą być słowa piosenki, dziecięca wylicznka albo okolicznościowy kalambur. Szymon Kloska razem z dziećmi odkrywali podczas spotkania pokłady poezji w miejscach nieoczywistych.

70 lat nh

mistrzejowickie spotkania z poezja dla dzieci logo