Biblioteka Klubu Kuźnia

os. Złotego Wieku 14, 31-616 Krakow, tel. 12 641 68 75

Spotkania autorskie dla dzieci

 

wedrowka nabu


24 września 2020 godz. 15.20
Klub Kuźnia os. Złotego Wieku 14

Spotkanie autorskie z Jarosławem Mikołajewskim.
Biblioteka Klubu Kuźnia Ośrodka Kultury im. Norwida zaprasza dzieci z klas 3-6 szkół podstawowych na spotkanie autorskie z Jarosławem Mikołajewskim, poetą, tłumaczem z języka włoskiego, eseistą, reportażystą, wielokrotnie nagradzanym autorem książek dla dzieci. Spotkanie  współorganizowane z Instytutem Książki w Krakowie.

Fot. Magdalena Harasimowicz-Moksa.

 

 


 
krakow i okolice

9 listopada 2018 godz. 10.00
Klub Kuźnia Ośrodka Kultury im. Norwida w Krakowie, 
os. Złotego Wieku 14

Spotkanie z Ewą Stadtmüller, autorką książek dla dzieci, m.in. związanych z Krakowem i jego kulturą. Spotkanie w ramach projektu Kraków literacki. Przewodnik Młodego Czytelnika

Fot. Magda Lis

 

 

cukierek4
20 kwietnia 2017 godz. 12.00
Klub Kuźnia os. Złotego Wieku 14

Jak się masz, Cukierku?. Spotkanie z Waldemarem Cichoniem autorem książek dla dzieci, m.in. popularnego cyklu o Kocie Cukierku.

Waldemar Cichoń, tyszanin, autor serii książek dla dzieci o przygodach psotnego kota Cukierka, jest jednym z dwudziestu polskich pisarzy wybranych do jubileuszowego wydawnictwa na 20-lecie Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie.

Fot. Magda Lis

 

 

przeklinac

5 października 2016 godz. 11.00
Klub Kuźnia OKN, os. Złotego Wieku 14

Bajkowe zabawy i inne pouczające historie dla dzieci małych i dużych. Spotkanie z Michałem Rusinkiem, autorem znakomitych książek dla dzieci i dorosłych. 

Michał Rusinek (ur. 1972) - autor książek dla dzieci i dorosłych, wierszyków, scenariuszy radiowych i telewizyjnych oraz tekstów piosenek, tłumacz. Wykładowca teorii literatury na Uniwersytecie Jagiellońskim. Sekretarz Wisławy Szymborskiej. Jego inteligentne i dowcipne książki dla dzieci w zabawny sposób wzbogacają słownictwo i wiedzę literacką. Dziecięce bestsellery Michała Rusinka to m.in. "Jak przekręcać i przeklinać" książka poświęcona zabawnym słowom wymyślanym przez dzieci oraz wspólnie z Anetą Załazińską "Co ty mówisz?! Magia słów, czyli retoryka dla dzieci".

Fot. Małgorzata Mokrzycka.

 

 img 3909
23 października 2015 godz. 11.00
Biblioteka Klubu Kuźnia os. Złotego Wieku 14

 Entliczek-pentliczek. Spotkanie z Wojciechem Widłakiem. Prowadzenie: Małgorzata Mokrzycka

Pewnego razu wspólnie z Elą Wasiuczyńską, która pod Wawelem pięknie maluje różne rzeczy, poznaliśmy Pana Kuleczkę i jego podopiecznych - refleksyjnego Psa Pypcia, neurotyczną Kaczkę Katastrofę oraz małomówną muchę Bzyk-Bzyk. Przez ponad pięć lat opisywałem na łamach "Dziecka", co im się przytrafia. Aż - ku mojemu zaskoczeniu i radości - wywędrowali do kilku książek, kalendarzy, a nawet na naklejki i – jak widać – do Internetu!  Fragment zacytowany ze strony Wydawnictwa "Media Rodzina", na której można przeczytać o wiele więcej o Wojciechu Widłaku.

Fot. Małgorzata Mokrzycka

 

 

 

fb

conrad festival 2020

dyskusyjny klub ksiazki

sylaba logo

biblioteka krakow logo niebieskie

kino sfinks

trk

kkr3

kkr n