Kraków Literacki. Przewodnik Młodego Czytelnika

przewodnik mlodego czytelnika plakat 2

Cykl trzech wykładów/spotkań dla uczniów starszych klas szkół podstawowych, prezentujący Kraków jako miasto sprzyjające kulturze literackiej i czytelniczej. W projekcie zostaną przedstawione trzy nurty tematyczne.

W pierwszym pokażemy Kraków jako miejsce związane z życiem i twórczością wielu wybitnych artystów, pisarzy/poetów, którym w dużej mierze miasto zawdzięcza swój styl i charakter.

Drugi nurt tematyczny będzie dotyczył Krakowa jako miasta utrwalonego w historii, tradycji i legendzie czyli w obszarach  bardzo atrakcyjnych dla młodych czytelników.

Trzeci, kończący projekt temat to przedstawienie praktycznych możliwości korzystania z dziedzictwa literackiego Krakowa, które oferują  krakowskie instytucje kultury m.in. Krakowskie Biuro Festiwalowe oraz sieć krakowskich bibliotek pod wspólną nazwą Biblioteka Kraków.

Prowadzącymi spotkania będą eksperci zajmujący się historią i współczesnością życia kulturalnego i literackiego w Krakowie. Spotkania odbywać sie będą w Klubie Kuźnia Ośrodka Kultury im. Norwida w Krakowie os. Złotego Wieku 14. Zapraszamy uczniów sztarszych klas szkół podstawowych i nauczycieli do udziału w projekcie. Na wszysttkie spotkania/wykłady wstęp wolny. Szczegółowe informacje: tel.6416875, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wykłady w ramach projektu  Kraków literacki. Przewodnik młodego Czytelnika
Październik - Grudzień 2018

5 października 2018 godz. 10.00

Kraków. Miasto artystów
. Prelegentka: Agnieszka Wanicka, dr hab. UJ Katedra Teatru
i Dramatu, zajmuje się m.in. związkami literatury z różnymi dziedzinami sztuki.

9 listopada 2018 godz. 10.00

Kraków. Miasto legenda
. Prelegentka: Ewa Stadtmüller, polonistka, dziennikarka,
autorka książek dla dzieci również o charakterze edukacyjnym, w tym m.in. opracowania na temat legend i baśni polskich.

7 grudnia 2018 godz. 10.00

Kraków. Miasto Literatury UNESCO
. Prelegentka: Anna Zygmunt, Krakowskie Biuro Festiwalowe, koordynatorka projektów literackich i artystycznych, m.in. Kodów Miasta, Spacerów literackich, wystaw oraz projektów edukacyjnych dla dzieci i młodzieży. Odpowiada za współpracę
z krakowskimi bibliotekami.